PORADY - Czy można uniknąć zwyżek dla młodych kierowców w ubezpieczeniu OC... - Agencja Ubezpieczeniowa S.C.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

PORADY - Czy można uniknąć zwyżek dla młodych kierowców w ubezpieczeniu OC...

 
 
CZY MOŻNA UNIKNĄĆ ZWYŻEK DLA MŁODYCH KIEROWCÓW W UBEZPIECZENIU OC...
Pierwszą rzeczą, jaka może przyjść do głowy w takiej sytuacji, jest zarejestrowanie auta na kogoś innego, najczęściej rodzica, który ma już np. wypracowane wysokie zniżki. Niestety w tej chwili metoda powyższa nie jest już skuteczna.
We wniosku o ubezpieczenie właściciel ma bowiem obowiązek ujawnienia faktu, że pojazd będzie używała osoba uznawana przez zakład ubezpieczeń za „młodą”, co w konsekwencji i tak spowoduje podwyższenie składki. Można naturalnie zataić ten fakt przed ubezpieczycielem i liczyć na szczęście. Polisa OC wprawdzie będzie wykupiona, więc nie zapłacimy kary za jej brak. Jednak w razie wypadku spowodowanego przez młodego kierowcę poniesiemy konsekwencje finansowe.
Lepszym rozwiązaniem jest zarejestrowanie pojazdu i wykupienie polisy na dwóch właścicieli. W większości przypadków zakład ubezpieczeń zsumuje wówczas zwyżki dziecka ze zniżkami rodzica. Co ważne, młodemu kierowcy zaczną się liczyć lata bezszkodowej jazdy.
Innym rozwiązaniem jest zwiększony udział własny w AC. Zamiast płacić wyższą składkę, ubezpieczający może przyjąć na siebie część ryzyka. Wykupując polisę młody kierowca może zdecydować, czy chce zapłacić np. o 10% wyższą składkę, czy w razie wypadku otrzymać o 10% niższe odszkodowanie.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego